09.11.2019 | 20.05 > 22:50

Inter na čelu tabele, Napoli ne zna za trijumf

Fudbaleri Intera savladali su Verona rezultatom 2:1 posle velikog preokreta u okviru 12. kola Serije A.

Nicolo Barella

Emilio Andreoli/Getty Images

Gosti su na stadionu „Đuzepe Meaca“ vodili od 19. minuta, kada je Valerio Vere bio siguran sa bele tačke pošto je golman ‚Nerazura‘ Samir Handanovič faulirao Matiju Zakanjija.

Inter je od tada ređao prilike, prednjačio je Romelu Lukaku, ali su ih imali i Marceo Brozović i Stefana de Fraja. Međutim, tek je Matija Vesino uspeo da zatrese mrežu gostiju u 65. minutu, pošto je sjajno skočio i reagovao glavom posle asistencije Valentina Lazara.

Kompletan preokret Intera omogućio je Nikolo Barelja 18 minuta kasnije, koji je sa oko 20 metara loptu poslao u gornji levi ugao, a Marko Silvestri je bio nemoćan na golu Verone.

Srpski fudbaler Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Boris Radunović ostao na klupi. Na drugoj strani, Handanovič je sve vreme bio na terenu, isto kao Brozović.

‚Nerazuri‘ su tako zahvaljujući desetoj pobedi barem do nedelje uveče izbio na čelo tabele, sa dva boda više od Juventusom, koji igra sa Milanom. Verona je na devetoj poziciji sa 15 bodova i ima 16 manje od milanskog kluba.

Napoli i Đenova remizirali su bez golova na zatvaranju subotnjeg programa.

Napolitanci su na taj način nastavili sa lošim partijama u poslednje vreme. Ekipa Karla Ančelotija ima samo jedan trijumf u ligi u poslednjih pet mečeva i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 19 bodova, 12 manje od lidera Intera.