24.11.2019 | 14.52

Džemaili u 95. minutu doneo bod Bolonji

Bologna FC

Fudbaleri Bolonje i Rome odigrali su nerešeno 2:2 u prvom nedeljnom meču 13. kola Serije A.

Blerim Džemaili

Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Trener domaćih Siniša Mihajlović nalazi se kod kuće, gde se oporavlja od transplantacije koštane srži, a njegov tim do boda je došao u 95. minutu pogotkom Blerima Džemailija – posle kornera je Paz spustio loptu, a Džemaili ju je zakucao pod prečku.

Poveli su gosti u 17. minutu golom švedskog tinejdžera Dejana Kuluševskog, koji je sa ivice kaznenog prostora levom nogom precizno šutirao u dalji, donji ugao.

Malo je nedostajalo da ubrzo posle toga bude 2:0, ali je potom Bolonja preuzela inicijativu i posle kornera Orsolinija Palasio je glavom doneo izjednačenje svom timu u 40. minutu.

Gosti su vrebali iz kontre, Kuluševski je pogodio stativu u 62. minutu, ali je Parma ipak povela ponovo – u 71. mintu Kučka je presekao loptu i dodao loptu do Jakoponija, koji pogađa mrežu.

Parma se uporno branila i činilo se da će se odbraniti pre nego što je Džemaili na opisani način ipak doneo bod svom timu.

Bolonja je 15. na tabeli sa 13 bodova, dok je Parma na osmom mestu sa 18 bodova. U sledećem kolu Bolonjezi gostuju Napoliju, dok Parma dočekuje Milan.