24.11.2019 | 16.51

Roma sigurna uz gol Džeka, Lacio do pobede u 91.

Posle neprijatnog poraza od Parme u prošlom kolu, fudbaleri Rome vratili su se na pobednički put trijumfom nad Brešom 3:0 u 13. kolu Serije A.

Edin Džeko

Paolo Bruno/Getty Images

Gosti su se držali u prvom poluvremenu, ali Vučica u 49. minutu dolazi do vođstva, kada je Kris Smoling glavom postigao gol posle centaršuta Pelegrinija iz kornera. Samo osam minuta kasnije Smoling se našao u ulozi asistenta, a prednost Rome sjajnim udarcem duplirao je Đanluka Manćini.

U 66. minutu sve dileme u vezi sa pobednikom bile su rešene – prethodno je poništen pogodak Zaniola, ali to nije bio slučaj sa golom Edina Džeka, koji se našao na pravom mestu posle odbitka.

I drugi rimski tim je slavio, ali uz mnogo više poteškoća – Lacio je pogotkom Kaiseda u 91. minutu pobedio na gostovanju Sasuolu 2:1. Kaisedo se okrenuo, šutnuo precizno po zemlji sa 13-14 metara za veliko slavlje nebeskoplavih.

Prethodno je Lacio poveo golom Imobilea u 34. minutu posle loše reakcije golmana Konsiljija, da bi izjednačenje domaćima doneo Kaputo u 45. minutu posle kornera. Sergej Milinković Savić odigrao je ceo meč za Lacio, a na drugoj strani je Filip Đuričić zamenjen u 69. minutu.

Lacio je treći na tabeli sa 27 bodova, dva boda više od Rome, Breša je poslednja sa sedam bodova, a Sasuolo 14. sa 13 bodova.

Duel Verone i Fiorentine odlučen je u 66. minutu, kada je Samuel di Karmine plasirao loptu u donji levi ugao na dodavanje Faraonija. Ceo meč za pobednički tim odigrao je Darko Lazović, baš kao i Nikola Milenković i Dušan Vlahović za Fiorentinu – mladi napadač nije iskoristio dobru šansu u 34. minutu.