Getty Images/Gabriele Maltinti

02.12.2019 | 22.57

Gori Sardinija: Čudesni Kaljari od 1:3 do 4:3 u 90+7

U poslednjem meču 14. kola Serije A Kaljari je na Sardiniji dočekao Sampdoriju i u verovatno najboljoj utamici sezone, posle velikog preokreta slavio 4:3.

Kaljari

Enrico Locci, Getty Images Sport

Kaljari

Ako je neko i mislio da su preterane priče da je Kaljari najbolja priča sezone, onda su i takvi mogli da se posle ovog ludačkog susreta uvere u potpunu ispravnost istih. Na Sardiniji se sve moglo videti. Nadahnuti gosti predvođeni čudesnim veteranom 36-godišnjim Fabiom Kvaljarelom poveli su golom ovog majstora sa penala u 38. minutu. Potom je u 52. asistirao Ramiresu za dupliranje vođstva. Da u domaćoj ekipi ima života pokazao je nesumnjivi lider ekipe Radža Naingolan. Čuveni Nindža izuzetno preciznim udarcem iz daljine, u svom stilu u 68. minutu prepolovio je prednost Đenovljana. Ali onda ponovo na scenu stupa Kvaljarela. Fenomenalnim volejem, samo dva minuta kasnije ponovo donosi dva gola prednosti - 3:1 za Sampdoriju.

Ali 20 minuta je malo ove sezone za ekipu koju maestralno vodi Rolando Maran. U stvari, bilo im je dovoljno samo dva da potpuno poravnaju rezultati. Tačnije, bilo je dovoljno Žoau Pedru da to uradi. Postigao je golove u 74. i 76. minutu, a asistirali su mu Pelegrini i Naingolan za 3:3. Međutim, svi su znali da to nije kraj. Čak i kada je istekao peti od pet predviđenih minuta nadoknade, sudija je pustio Kaljariju poslednji napad. Odlično se Pelegrini izborio za prostor za centaršut sa leve strane, milimetarski precizno pogodio u čelo rezervistu 23-godišnjeg Albera Ćerija, koji je u sedmom minutu nadoknade rešio da postane heroj Sardinije i donese pobedu Kaljariju - 4:3.

Ovom pobedom Kaljari se vratio na četvrtu poziciju sa 28 bodova, koliko ima i Roma i nastaviće da se bori za Ligu šampiona. Sampdorija je 17. prva iznad crte sa 12 bodova, samo dva više od zone ispadanja.