03.12.2019 | 20.23 > 23:13

Fiorentina i Đenova u 1/8 finala, asistencija Ninkovića

Fudbaleri Đenove plasirali su se u osminu finala Kupa Italije pobedom nad drugoligašem Askolijem rezultatom 3:2, a u drugu fazu plasirala se i ekipa Kremonezea.

Nikola Ninković

Getty Images

Dvostruki strelac Andrea Pinamonti prvi gol je postigao u 14. minutu, a do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao. Na startu drugog dela srpski internacionalac Nikola Nnković asistirao je Bereti za izjednačenje, a šokantno vođstvo Askoliju doneo je kapiten Đenove, iskusni Domeniko Krišito.

Isti igrač četiri minuta kasnije iskupio se za svoju grešku i poravnao je na 2:2. Junak utakmice bio je Andrea Pinamonti, koji je deset minuta pre kraja još jednim golom odveo Đenovu u osminu finala, gde je čeka Torino.

Fiorentina je na svom stadionu savladala Citadelu rezultatom 3:0, a gostima nije pomoglo bi to što su od 27. minuta imali igrača više zbog isključenja Venutija.

Ljubičasti su poveli u 21. minutu preko Benasija, a isti igrač je u 53. postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković je odigrao ceo meč i dobio je žuti karton u 63. minutu, dok je Aleksa Terzić na terenu bio u poslednjih desetak minuta.

Fiorentina će se u osmini finala sastati sa Atalantom, koja je bila slobodna u ovom kolu.

I fudbaleri Kremonezea nastavljaju takmičenje, pošto su pred svojim navijačima savladali Empoli minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Brazilac Klejton u 35. minutu. Naredni rival ekipe iz Kremone biće branilac pehara Lacio. Meč je na programu sredinom januara na rimskom "Olimpiku". U svim fazama kupa Italije igra se jedna utakmica, osim u polufinalu, koje se igra na dva meča.

U sredu se sastaju Sasuolo i Peruđa. Utakmicu pratite na SK2 od 15h, potom od 18h igraju Spal i Leće. Meč gledajte na SK HD. Poslednji susret dana odigraće od 21h Udineze i Bolonja. Prenos duela je na SK 2.