05.12.2019 | 21.37 > 22:57

Parma u 92. minutu do osmine finala, prošao i Kaljari

Fudbaleri Parme plasirali su se u osminu finala Kupa Italije, pošto su pobedili Frozinone sa 2:1 kod kuće.

Hernani

Giuseppe Bellini/Gatty Images

Poveli su domaći golom Luke Siligardija u 20. minutu na dodavanje Laurinija, a u 71. minutu izjednačenje je doneo napadač Marčelo Trota svojim prvim golom u sezoni.

Kada su svi već očekivali produžetke, u 92. minutu Parma stiže do trijumfa golom 25-godišnjeg Ernanija iz penala koji je iznudio Juraj Kučka.

Parma će se u osmini finala sastati sa Romom.

U drugom meču dana Kaljari je takođe sa 2:1 savladao Sampdoriju. Tim sa Sardinije vodio je 2:0 pogocima Ćerija u 7. i Ragacua u 48. minutu, a utešni gol za tim iz Đenove dao je Gabijadini u 87. minutu.

Za plasman u četvrtfinale Kaljari će se boriti sa Interom.