Getty Images/Gabriele Maltinti

07.12.2019 | 22.40 > 22:48

SMS srušio Juve, Inter na vrhu

U jednom od derbija 15. kola Serije A Lacio je posle preokreta na Olimpiku savladao Juventus 3:1 i na taj način načinio uzbudljivom trku za titulu.

Imobile i Milinković-Savić

Marco Rosi, Getty Images Sport

Sada su čak tri ekipe u Seriji A na samo pet bodova razlike. Inter je prvi, uprkos nerešenom rezultatu protiv Rome. Juventus je poveo na Olimpiku u 25. minutu, pošto je Bernadeski na tacni servirao pogodak Kristijanu Ronaldu, kome nije bilo teško da sa pet metara zatrese mrežu nebesko plavih. Međutim, u nadoknadi prvog poluvremena odlično je centrirao Luis Alberto, a posle nebeskog skoka Luiz Felipe je zakucao loptu pod prečku golmana Šćesnog.

Možda i odlučujući momenat dogodio se u 69. minutu kada je Kuadrado dobio direktan crveni karton, jer je faulirao Lazarija, koji je imao šansu da izbije sam pred golmana. Samo pet minuta kasnije Lacio vodi. Sjajnu dugu loptu uputio je Alberto, a Sergej Milinković-Savić izuzetno primio i postigao pogodak. Imao je šansu Ćiro Imobile da u 79. minutu reši sve dileme, ali mu je Šćesni prvo odbranio penal, a potom je sjajno i intervenisao na odbijenu loptu. Sve dileme rešio je Kaisedo u petom minutu nadoknade. Izbio je sam pred Šćesnog, Poljak ponovo sjajno intervenisao prvi put, ali drugi nije imao šanse i Lacio je došao do velike pobede 3:1.

Inter je sada prvi sa 38, Juventus ima 36 bodova, a Lacio se uključio u trku sa 33 boda.