Getty Images/Gabriele Maltinti

08.12.2019 | 20.04 > 20:06

Kucka strelac, Sepe heroj Parme za pobedu

Sampdoria Genoa

U pretposlednjem nedeljnom duelu 15. kola Serije A Parma je slavila na gostovanju Sampdoriji.

Juraj Kucka

Getty Images/Maurizio Lagana

Juraj Kucka

Nakon dva meča bez pobede, fudbaleri Parme slavili su na gostivanju Sampdoriji i minimalnim rezultatom došli do šestog trijumfa u sezoni. Sampdorija je nakon dva vezana poraza i sa ukupno devet izgubljenih mečeva prva iznad zone ispadanja sa 12 bodova.

Parmi je pobedu doneo gol Juraja Kucke u 21. minutu, a domaćin je najbolju priliku da dođe do boda ispustio u 77. minutu.

Dermaku je nesmotreno povukao rivala u kaznenom prostoru pa je za Sampdoriju dosuđen penal.

Ipak, Luiđi Sepe je sjajno zaustavio šut Fabija Kvaljarele i sačuvao svom timu pobedu.