Getty Images/Stuart Franklin

14.12.2019 | 22.46 > 22:48

Sampi derbi Đenove za beg iz zone ispadanja

Fudbaleri Sampdorije savladali su Đenovu u gradskom derbiju, u okviru 16. kola Serije A, rezultatom 1:0.

Paolo Rattini/Getty Images

Odlučujući pogodak na Marasiju postigao je Manolo Gabijadini u 85. minutu i time izrastao u junaka Dorije.

Posle izgubljene lopte Đenove i brze kontre Sampdorije, Lineti je dodao do iskusnog Italijana, koji je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Radua.

Bio je to jedini udarac u okvir gola formalnog gosta na ovom meču. Ni domaći sastav nije briljirao, pošto je i on imao samo jedan opasan šut.

Sampdorija je ovom pobedom nastavila niz dobrih rezultata protiv najvećeg rivala i pre tri i po godine je poslednji put poražena u derbiju.

Ekipa Klaudija Ranijerija pobegla je iz zone ispadanja i sa 15 bodova zauzima 17. mesto. Đenova je sad 19. sa 11.