Inter na Lukakuov pogon prekinuo niz

Serie A 21. dec 201920:03 > 20:05
Chris Ricco/Getty Images

Fudbaleri Intera ubedljivo su savladali Đenou rezultatom 4:0 u okviru 17. kola Serije A.

Junak trijumfa ‚Nerazura‘ bio je Romelu Lukaku, koji je bio dvostruki strelac, a takođe je upisao i jednu asistenciju. Preostale golove postigli su Roberto Galjardini i Sebastijano Espozito iz penala.

Belgijski fudbaler je doveo Inter u vođstvo na stadionu „Đuzepe Meaca“, pošto je prethodno Galjardini pogodio prečku nekoliko minuta ranije. Lukaku je odlično dočekao loptu posle centaršuta Antonija Kandreve, a samo minut kasnije je proigrao Galjardinija.

Nastavio je Lukaku sa odličnim napadima u drugom poluvremenu, ali je na 3:0 povisio Espozito, pošto je bio siguran sa bele tačke posle oštrog starta Kevina Ahudela u 64. minutu. Đenoa je imala odličnu priliku nedugo zatim, ali je Samir Handanović odlično reagovao posle šuta Antonija Sanabrije. Konačan rezultat je u 71. minutu postavio belgijski fudbaler, a tu je i bio kraj izglednijim šansama.

Srpski fudbaler Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta za goste.

Inter se posle 13. pobede vratio na čelo tabele sa 42 boda, koliko ima i drugoplasirani Juventus, uz lošiju gol razliku. Izabranici Antonija Kontea su, inače, u prethodne tri utakmice upisali dva remija i jedan poraz. Đenoa je na 19. poziciji sa 11 bodova.