Prvi het-trik Ronalda, Milanu ni Ibra ne pomaže

Serie A 6. jan 202016:57 > 16:59
Marco Luzzani - Inter/Inter via Getty Images

Fudbaleri Juventusa i Atalante ostvarili su ubedljive pobede u utakmicama 18. kola Serije A, tri gola za Staru damu postigao je Kristijano Ronaldo, dok je Milan na San Siru odigrao nerešeno sa Sampdorijom.

Alessandro Sabattini/Getty Images

Juventus je u Torinu protiv Kaljarija zabeležio treći trijumf u nizu – 4:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u nastavku, u periodu od 49. do 82. minuta Kristijano Ronaldo postigao tri pogotka i uz jedan Gonzala Iguaina svom timu doneo ubedljivu pobedu.

Iskusni napadač je postao prvi Portugalac koji je postigao het-trik u Seriji A, a sjajnu partiju krunisao je i asistencijom kod pogotka Iguaina. Prethodno je tri gola za crno-bele postigao i u duelu Lige šampiona sa Atletiko Madridom u martu prošle godine.

Stara dama je usamljena na vrhu sa tri boda više od Intera, koji večeras u derbiju kola gostuje Napoliju. Kaljari je posle trećeg poraza u nizu ostao na šetoj poziciji sa 29 bodova.

Milan nije uspeo da savlada Sampdoriju, a u remiju bez golova u dresu Roso-nera zaigrao je Zlatan Ibrahimović koji je u 55. minutu zamenio Krištofa Pjonteka.

Legendarni Šveđanin je osam minuta kasnije odlično šutirao glavom, ali je golman gostiju Emil Audero sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Do kraja meča Rafael Leao nije iskoristio veliku šansu za Milan, dok se Sampdoriji igra ‘na nulu’ isplatila u borbi za beg iz donjeg dela tabele.

Atalanta je u Bergamu deklasirala Parmu rezultatom 5:0. U drugom uzastopnom trijumfu strelci su bili Gomez u 11, Fruler u 34, Gosens u 43. i Iličić u 60. i 71. minutu.

Domaći tim je peti sa 34 boda, a Parma dva mesta niže sa 25 bodova.