Handanović odbranio penal i sačuvao bod Interu

Serie A 11. jan 202022:43 > 22:44
Emilio Andreoli/Getty Images

U poslednjem subotnjem meču 19. kola Serije A Inter i Atalanta odigrali su nerešeno, 1:1.

Lider šampionata dočekao je u 19. kolu petoplasiranu Atalantu, a dva tima su na kraju podelila bodove remijem 1:1. To otvara vrata Juventusu da se vrati na prvo mesto u slučaju pobede protiv Rome u nedelju.

Poveo je Inter nakon samo četiri minuta igre. Romelu Lukaku je odlično pronašao Loutara Martineza na ivici šesnaesterca, a mladi Argentinac se još bolje snašao i poslao loptu u gol.

Najbolju priliku da dođe do izjednačenja u prvom poluvremenu Atalanta je imala u 40. minutu. Rafael Toloi je dobro šutirao sa oko deset metara, ali je loptu koja je išla nisko po sredini gola fenomenalno odbio Samir Handanović.

Na sledeću priliku gosti su čekali do 75. minuta. Robin Gosens je dobro reagovao na jednu odbijenu loptu i poslao je u gol uz desnu stativu za 1:1.

Mogla je Atalanta i do pobede jer je nakon grubog faula Alesandra Bastionija u 88. minutu Đanluka Roki pokazao na belu tačku.

Luis Murijel je šutirao u levu stranu, Handanović je to dobro pročitao, bacio se i odbranio penal.

Vredan pomena je i promašaj Borhe Valeha u drugom minutu nadoknade koji je mogao Interu da obezbedi tri boda, ali na kraju će obe ekipe morati da se zadovolje remijem.