Juventus savladao Romu i vratio se na prvo mesto

Serie A 12. jan 202022:39 > 22:41
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Fudbaleri Juventusa vratili su se na prvo mesto tabele Serije A pobedom na gostovanju Romi 2:1.

U poslednjem meču 19. kola Serije A, Roma je dočekala Juventus koji je slavio rezultatom 2:1.

Za samo deset minuta Juventus je postigao dva gola.

Prvo je mrežu Rome zatresao Merih Demiral nakon što je Dibala odlično izveo slobodan udarac, a on se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru.

Samo sedam minuta kasnije, bilo je 2:0 za goste. Nesmotren je u svom kaznenom prostoru bio Žordan Vertu, a nemilosrdan je sa bele tačke bio Kristijano Ronaldo.

Roma se vratila u igru golom sa bele tačke u 65. minutu. Rukom je svoj gol sačuvao Aleks Sandro, sudija je proverio snimak i dosudio penal, a precizan je bio Dijego Peroti.

Mogao je u 81. minutu Aleksandar Kolarov da donese Vučici izjednčenje, ali je njegov pokušaj da glavom iz skoka pošalje loptu u mrežu odbranio Šćesni.

Roma je do boda mogla i preko Lorenca Pelegrinija u prvom minutu nadoknade, ali je šutirao preko gola.

Juventus nakon 15. pobede ima 48 bodova na prvom mestu, Roma nakon četvrtog poraza na petom mestu ima 35 bodova.