13.01.2020 | 22.58 > 23:02

Parma produžila agoniju Lećea

Fudbaleri Parme savladali su Leće rezultatom 2:0 u poslednjoj utakmici 19. kola Seriji A i tako došli do prve pobede u 2020. godini.

Andreas Cornelius

Alessandro Sabattini/Getty Images

Parma je u prethodnom kolu doživela debakl, pošto je poražena od Atalante 5:0, ali je uspela da se trgne i slavi protiv ekipe koja se bori za opstanak. Do pobede je došla golovima u drugom poluvremenu, a strelci su bili Simone Jakoponi u 57. minutu i Andreas Kornelijus 15 minuta kasnije.

Gosti su na stadionu „Enio Tardini“ imali više prilika, uprkos manjem posedu lopte, ali je Parma bolje iskoristila svoje šanse.

Slovenački fudbaler Jasmin Kurtič odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim.

Parma posle osme pobede ima 28 bodova na sedmom mestu tabele, dok je Leće na 17. poziciji sa 15 bodova. Leće je poslednju pobedu ostvario 30. novembra, kada je savladao Fiorentinu na gostovanju, a od tada je na šest mečeva zabeležio jedan remi i pet poraza.