Getty Images/Gabriele Maltinti

15.01.2020 | 17.07

Fiorentina preko Atalante do četvrtfinala Kupa

Fiorentina je u osmini finala Kupa Italije eliminisala Atalantu, slavivši na svom terenu sa 2:1.

Fiorentina

Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fiorentina

Patrik Kutrone, igrač koji je nedavno stigao iz Vulverhemptona doneo je prednost Violi pogotkom u 11. minutu.

Ovo je za nekadašnjeg igrača Milana bio tek drugi meč u dresu novog kluba, a prvi kao starter.

Izjednačio je Josip Iličić u 67. minutu, a domaći su ostali sa igračem manje samo tri munuta kasnije, kada je Herman Pecelja dobio drugi žuti karton.

I pored toga što je protivnik imao brojčanu prednost na terenu, Fiorentina je uspela da dođe do pogotka i plasmana u narednu rundu.

Šest minuta pre kraja, mladi Španac Pol Lirola zatresao je mrežu tima iz Bergama i doneo pobedu svojoj ekipi.

Za Fiorentinu su od prvog minuta igrali Nikola Milenković i Dušan Vlahović.