Getty Images/Gabriele Maltinti

15.01.2020 | 19.52

Milan rutinski preko Spala do četvrtfinala Kupa

AC Milan

Milan je na svom terenu savladao SPAL sa 3:0 i plasirao se u četvrtfinale Kupa Italije.

Milan - Spal

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Milan je poveo pogotkom Poljaka Pjonteka, nakon dodavanja Benasera u 20. minutu. Za poljskog napadača to je prvi pogodak za Rosonere od 8. decembra prošle godine.

Minuta pre kraja poluvremena, Španac Samu Kastiljeho je povisio prednost Milana na 2:0. On je majstorski plasirao loptu preko golmana Spala Beriše.

Sport klub

Teo Ernandez je praktično je potvrdio trijumf Milana u 66. minutu.

Levi bek je nakon prodora po levoj strani, precizno šutirao sa oko 18 metara. To mu je već peti pogodak u sezoni.

U poslednjem minutu, sudija je prvobitno dosudio penal za goste, ali je nakon pregledanja snimka ipak utvrdio da nije bilo igranja rukom od strana igrača Milana, pa je ostalo 3:0 na kraju.

Prethodno je Fiorentina eliminisala Atalantu sa 2:1.