Marco Rosi/Getty Images

18.01.2020 | 16.47 > 16:55

Lacio igra šampionski fudbal: 5 "komada" za 11. u nizu!

Fudbaleri Lacija pobedili su Sampdoriju na svom terenu u 20. kolu Serije A ubedljivim rezulatom 5:1 i upisali 11. uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu.

Ćiro Immobile

Ekipa Simonea Inzagija igra u neverovatnoj formi, u ligi poslednji put nije slavila 19. oktobra, i sad je legitiman kandidat za titulu.

Lacijali trenutno zauzimaju treću poziciju sa 45 bodova, jednim manje od drugoplasiranog Intera, a tri od lidera Juventusa.

Duel na Olimpiku obeležio je Ćiro Imobile. Italijanski napadač je upisao het-trik i tako došao do ukupno 23. pogotka u ligi, za ubedljivo prvo mesto liste strelaca.

Prvi pratioci Romelu Lukaku i Kristijano Ronaldo imaju po 14...

Goleadu protiv Dorije otvorio je Felipe Kaisedo u sedmom minutu, da bi potom Imobile za tri minuta dao dva gola - iz penala u 17. i potom u 20.

Pitanje pobednika je već tad rešeno, ali nebeskoplavi nisu spuštali gas. Bastos je u 54. povisio na 4:0, da bi "petarda" pukla posle novog pogotka Imbolilea iz jedanaesterca u 65.

Počasni gol za ekipu Klaudija Ranijerija dao je Lineti u 70, a gosti iz Đenove su četiri minuta kasnije ostali sa desetoricom zbog isključenja Šabo.

Ceo meč za Lacio, koji u sledećem kolu čeka Derbi dela kapitale protiv Rome, odigrao je Sergej Milinković-Savić.