Getty Images/Gabriele Maltinti

18.01.2020 | 22.49 > 22:51

Vlahović i Kijeza srušili Napoli

U poslednjem subotnjem meču 19. kola Serije A Fiorentina je slavila na gostovanju Napoliju gde je pobedu upisala rezultatom 2:0.

Dušan Vlahović

Getty Image/Gabriele Maltinti

Fudbaleri Fiorentine sa tri boda se vraćaju sa gostovanja Napoliju gde su slavili 2:0.

Fiorentina je do vođstva došla nakon 26 minuta igre. Strelac je bio Federiko Kijeza. Dobro je Kijeza primio loptu koju je poslao Benasi, dao je sebi vremena da promeni nogu i sa oko deset metara šutnuo snažno u gol za vođstvo gostiju.

Golu gostiju prethodila je i VAR situacija. Sudija je proveravao da li je neko od domaćih igrao rukom u kaznenom prostoru, ali odluka je na kraju bila da nema penala za Fiorentinu.

Po nekoliko odličnih prilika propustila su oba tima u nastavku, a na gol se čekalo do 74. minuta.

Pobedu Fiorentine potvrdio je Dušan Vlahović pogotkom u 74. minutu. Srpski fudbaler je primio loptu na oko 20 metara od gola sa desne strane, ušetao je sa njom u kazneni prostor i odlično šutnuo za konačnih Napoli - Fiorentina 0:2. Vlahović je u igru ušao samo osam minuta pre nego što se upisao u strelce.

Nakon dve vezane pobede, Fiorentina na 13. mestu na tabeli ima 24 boda, Napoli na 12. mestu ostaje zahvaljujući boljoj gol razlici.