19.01.2020 | 14.27

Rebić u trećem minutu nadoknade srušio Udineze

Fudbaleri Milana upisali su drugu pobedu zaredom poštu su na svom terenu savladali Udineze sa 3:2. Pobednički gol za roso-nere postigao je Ante Rebić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ante Rebić

Marco Luzzani/Getty Images

Meč 20. kola italijanske Serije A obilovao je uzbuđenjima.

Gosti su poveli već u šestom minutu, pošto je Jans Larsen pokupio odbijenu loptu i smestio je u gol Donarume.

Do kraja prvog dela utakmice Milan je imao dve ozbiljne šanse, ali nisu precizni bili ni Zlatan Ibrahimović, ni Rafael Leao.

Početkom drugog dele utakmice na teren je ušao Ante Rebić. Već u 48. je upravo on doneo izjednačenje domaćinu. U 71. su roso-neri došli i do preokreta, pošto je Teo Ernandes bio precizan sa ruba kaznenog prostora.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Udineze je izjednačio u 85, pošto je Kevin Lasanja poslao loptu glavom u gol.

Činilo se do kraja da će se meč završiti remijem. Nije tako mislio Rebić, koji je posle sjajnog solo prodora doneo pobedu svom timu u trećem minutu sudijske nadoknade.

Milan je zabeležio osmu pobedu ove sezone, drugu u nizu. Istovremeno je prekinuo seriju Udinezea od tri trijumfa i naneo mu 10. poraz u sezoni.