19.01.2020 | 16.59

Novi remi Intera, Baloteli nastavio po svom

Inter Milan

Fudbaleri Intera četvrti put su remizirali u poslednjih šest mečeva. Ekipa Antonija Kontea u 20. kolu podelila je bodove sa Lećeom 1:1.

Antonio Konte

Getty Image/Mario Carlini / Iguana Press / Stringer

Uprkos dvostruko većem broju šuteva ka golu rivala, Inter nije uspeo da pobedi.

Konstantno su napadali gosti iz Milana, od samog početka meča, ali dugo nisu mogli do gola. Navijači Intera poradovali su se tek u 72. minutu kada je prvi pogodak ove sezone postigao mladi Aleksandro Bastoni, koji je u igru ušao četiri minuta ranije.

Ipak, vrlo brzo stigao je odgovor domaćih. U 77. minutu izjednačio je Marko Mankosu.

Inter je drugi na tabeli sa 47 bodova, jednim manje od vodećeg Juventusa, koji večeras igra svoj meč 20. kola. Leće je bod osvojio posle pet poraza.

Bolonja je sa igračem manje osvojila bod u duelu sa Veronom. Meč je završen rezultatom 1:1.

Matija Bani doneo je prednost Bolonji u 20. minutu. Ipak, nije do kraja ostao heroj svog tima, pošto je u 66. minutu isključen zbog drugog žutog kartona. Olakšalo je to posao Veroni, koja je u 81. minutu izjednačila preko Fabija Borinija.

Verona je 10. sa 26 bodova, dok je Bolonja na 12. mestu sa 24.

Remizirali su i Breša i Kaljari, koji su odigrali 2:2.

Žoao Pedro je doveo Kaljari u vođstvo u 21. minutu, da bi Ernesto Toregrosa izjednačio u 27. Isti igrač doneo je preokret Breši u 49. Konačni rezultat postavio je Žoao Pedro u 68.

Završnicu utakmice obeležio je Mario Baloteli, koji je na teren izašao u 74. minutu. Prvo je dobio žuti karton u 81, da bi iz igre bio isključen minut kasnije zbog nesportskog ponašanja i vređanja publike.

Kaljari je dobio bod posle četiri vezana poraza, ali je na šestom mestu u poretku. Breša je u zoni ispadanja na 18. poziciji sa 15 bodova.