Getty Images/Valerio Pennicino

19.01.2020 | 22.31 > 22:43

Ronaldo vodi Juve do +4

Juventus FC

U poslednjoj utakmici 20. kola Serije A Juventus je na svom terenu savladao Parmu 2:1, a junak nove pobede šampiona bio je Kristijno Ronaldo.

Cristiano Ronaldo

Marco Luzzani/Getty Images

Mučila se Stara dama protiv Parme, koja je još jednom pokazala da ni pred kime nema strah. Trener Sari već u 21. minutu morao je da zameni Aleksa Sandra za Danila. Ipak, bedem gostiju probijen je u 43. minutu, kada je Ronaldo zatresao mrežu, uz svesrdnu pomoć golmana Sepea.

Ipak, to nije bio kraj Parme. Uspeli su da uzvrate i u 55. minutu preko Kornelijusa posle kornera dođu do izjednačenja. Međutim, radost je kratko trajala, jer je samo tri minuta kasnije sjajnu loptu Paula Dibale Ronaldo rutinski sa pet metara pretvorio u novo vođstvo. Ispostavilo se da je njegov drugi gol na meču, ukupno 16. u Seriji A ove sezone, bio dovoljan da se uzmu tri kapitalna boda.

Ovom pobedom Juventus je iskoristio kiks Intera i povećao prednost na čelu tabele na četiri boda.