Getty Images/Gabriele Maltinti

20.01.2020 | 22.40 > 22:51

Šok u Bergamu: SPAL okrenuo Atalantu iz 1 u 2

Veliko iznenađenje dogodilo se u poslednjem susretu 20. kola Serije A. Jedan od favorita za igranje Lige šampiona naredne sezone Atalanta poražena je od davljenika SPAL 2:1, iako je vodila na poluvremenu.

SPAL

Marco Luzzani/Getty Images

Sve je odlično krenulo za domaćina. Gol su postigli na vreme, u 16. minutu, kada je posle odličnog prodora i ubacivanja Duana Zapate Josip Iličić sjajno reagovao i štiklom postigao gol. Međutim, plavo-crni su stali i dozvolili gostima da se vrate, što oni i čine u 54. minutu ipreko Petanje. Samo šest minuta kasnije Valoti je postigao još jedan gol za preokret, a ispostaviće se i za tri velika boda, protiv jedne od najjačih ekipa lige.

Zanimljivo, ovo je treći vezani međusobni duel da se završava prelazom, a prethodna dva dobila je Atalanta pošto je SPAL vodio na poluvremenu. Atalanta je ostala peta na tabeli sa 35 bodova, tri manje od četvrtoplasirane Rome. SPAL se popeo na deobu 18. mesta pošto ima 15 bodova, jedan više od poslednjeplasirane Đenove i samo jedan manje od Lećea, koji je prvi iznad zone ispadanja.