Getty Images/Valerio Pennicino

22.01.2020 | 22.55 > 22:57

Roma se samouništila u Torinu, Juve u polufinalu CI

Juvetus je prošao u polufinale Coppa Italia jer je na svom terenu savladao Romu 3:1.

Cristiano Ronaldo

Chris Ricco/Getty Images

Stara dama je povela u 26. minutu, pošto je posle indolentno izgubljene lopte gostiju na sredini terena, Kristijano Ronaldo odradio solo akciju za pogodak. U 38. Minutu vođstvo crno belih je povećao Rodrigo Betankur posle sjajnog šuta, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Leonardo Bonući postigao i treći gol.

U drugom poluvremenu prelep pogodak je postigao Dženginz Under, mada je pogotku u 50. Minutu malo kumovao i Đanluiđi Bufon. To je bio i poslednji gol na meču, a u polufinalu će Juventusu biti protivnik bolji iz duela Milan Torino. Taj meč je na programu sledeće sedmice.

Komentari (14)

Za Žgaravicu Šefe.....

Toliko poraza i poniženja kakve je deset godina istrpeo Ronaldo i Real od Mesija i Barselone ni jedan "najveći rival" u evropskim ligama nije doživeo. Ko ne veruje - neka proveri! Nazivati velikim ( čak jednim od najvećih ) fudbalera koji od 10 sezona osvoji SAMO 2 prvenstva, koji u nejjačem sastavu, najbogatijem klubu na svetu, niže katastrofalne poraze ( 4, 5 ili 6 golova ) stalno i STALNO iz godine u godinu, od jednog te istog nemilosrdnog dželata stvarno je smešno. Upoređivati neumoljivog katalonskog dželata i nemoćnu unezverenu i prestravljenu kraljevsku žrtvu i stavljati ih uopšte u isti koš može samo neko bez ikakvog znanja i kriterijuma - pa samim tim i bez stida. Spasonosno bekstvo sa mesta dugotrajnog i neizbežnog ponižavanja u proviincijsku ligu svakako je doprinelo očuvanju ostataka uništenog samopouzdanja. Pa bolje biti prvi u selu nego..... A treba i razumeti. Ko od nas ne bi voleo da makar pred kraj karijere zaigra u klubu koji je najbolji u zemlji i kome su zagarantovane sve titule? I šta ima sigurnije nego se priključiti onima koji već godinama neprikosnoveno dominiraju ligom ( pa makar ta liga bila takva da se i njihovi naviijači muče da nabroje sve klubove, a kamo li fudbalere, dok su u Evropi davno ispali sa svih mapa klupskog fudbala )? Propagandna mašinerija i Instagram su tu da održe popularnost i lažni sjaj izmišljene zvezde i vešti mešetari će zgrnuti još mnogo gomila para u bajci o "najboljem igraču" a na opšte oduševljenje njegovih ošišanih, blejećih i mekećućih obožavalaca.

Odgovori 11 36

Joco Inter

Druže, ti napravi od Serije A kazahstansku ligu.

21 2

USSR

Hahah to sto si ti neznalica fudbalska i znas za postojanje jednog kluba i jednog coveka ne znaci da serija a nije vrhunska...

11 1

Dva meča su bila dovoljna: Milioneri otkupili Džana

Borusija Dortmund otkupila je ugovor Emrea Džana od Juventusa, posle samo dve utakmice koje je 26-godišnji fudbaler odigrao za Milionere.

Lotito: Svi žele da se prekine monopol Juventusa

Predsednik Lacija Klaudio Lotito uveren je da njegov tim ima podršku svih neutralnih navijača u borbi za šampionsku titulu u Seriji A.

"Juve ima -10 u odnosu na prošlu sezonu, biće teško..."

Čuveni italijanski trener Fabio Kapelo smatra da je Juventus daleko ispod svog nivoa i da je to glavni razlog što su mu rivali u borbi za titulu blizu.

Klop: Sari, izvini, nekad ne razmišljam

Menadžer Liverpula Jirgen Klop izvinio se treneru Juventusa Maurisiju Sariju posle nepromišljenog komentara i rekao da nije imao nameru da kolegu stavi pod pritisak.