Getty Images/Stuart Franklin

25.01.2020 | 17.03 > 17:05

Bolonja okrenula SPAL, Berou se već isplaćuje

Bologna FC

Fudbaleri Bolonje pobedili su SPAL na strani, posle preokreta, u 21. kolu Serije A rezultatom 3:1.

Bologna

Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Ekipa Siniše Mihajlovića do trijumfa je stigla u drugom poluvremenu, golovima u razmaku od četiri minuta.

Najpre je u 59. Berou, zimsko pojačanje iz Atalante, zakucao odbitak u mrežu i doneo gostima preokret, da bi potom u 63. Pioli iskoristio povratnu loptu Sorijana i postavio konačan rezultat.

Domaćin je prethodno poveo pogotkom Petanje u 23. minutu iz penala, a samo minut kasnie Vikari je autogolom izjednačio na 1:1.

Za Bolonju je to prva pobeda posle tri utakmice i sa 27 bodova zauzima 10. poziciju na tabeli. SPAL je na 18. mestu sa 15.

Duel Fiorentine i Đenove završen je bez golova.