Getty Images/Stuart Franklin

25.01.2020 | 22.35 > 22:38

Gol sa pola i het-trik Iličića: Torino - Atalanta 0:7!

Fudbaleri Atalante ubedljivim rezultatom 7:0 pobedili su Torino na gostovanju u 21. kolu Serije A.

Iličić, Gomes i Pašalić

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Duel na stadionu Olimpiko obeležio je slovenački reprezentativac Josip Iličić, koji je upisao het-trik.

Njegov drugi gol, u 53. minutu za 4:0, bio je posebno maestralan pošto je sa pola terena lobovao golmana Sirigua.

Sjajni vezista je doveo Boginju iz provincije do vođstva u 17. minutu, posle ubačene lopte Palomina.

U 29. je Gosens povisio odličnim volej udarcem sa ivice šesnaesterca, da bi u nadoknadi prvog dela Zapata bio precizan iz jedanaesterca za velikih 3:0 na poluvremenu.

Samo minut posle pomenutog pogotka sa centra, Iličić je upisao het-trik na asistenciju Papua Gomesa i otklonio sve dileme oko pobednika, ali se gosti nisu zaustavljali.

Torino je u 76. ostao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Ica, što je Atalanta iskoristila i preko Murijela u 86. iz penala i 88. upisala izuzetno ubedljiv trijumf.

Na kraju su Bikovi ostali i sa devet igrača, pošto je u 90. minutu Saša Lukić dobio direktan crveni.

Ekipa Đan Pjera Gaspernijia peta je na tabeli sa 38 bodova. Torino je 10. sa 27.