Čalhanoglu spasilac Milana

Serie A 28. jan 202023:11 > 23:18
Marco Luzzani/Getty Images

Milan je treći polufinalista Kupa Italije, pošto je posle produžetaka savladao Torino 4:2.

U noći kada se San Siro oprostio od Kobija Brajanta, velikog navijača Milana, domaći tim je odlično krenuo i već posle 12 minuta poveo. Loptu je na sredini terena osvojio Kastiljeho, izbacio Rebića, koji je oštrom loptom milimetarski precizno uposlio Bonaventuru, a popularnom Džeku nije bilo teško da sa par metara zatrese nebranjenu mrežu. Milan je dominirao, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali bukvalno iz te dominacije rodilo se izjednačenje. Iz prve ozbiljnije situacije Torino je došao do gola u 34. minutu, pošto je Verdi uposlio Bremera.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a Bikovi su mnogo agilnije ušli u drugi deo. Imali su jednu sjajnu priliku preko Belotija, a u 71. minutu Aina je odlično uposlio ponovo Bremera, koji je lepo savladao Donarumu. Taman kada je izgledalo da će Torino iznenaditi rosonere Hakan Čalhanoglu, koji je u 82. minutu ušao umesto solidnog Radeta Krunića, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca postigao je gol za produžetak. Isti igrač je u 106. minutu iskoristio odličnu asistenciju Franka Kesija, koji je samo koji sekund ranije ušao u igru, a sve je rešeno dva minuta kasnije, kada je ponovo Kesi asistirao, a u strelce se upisao Zlatan Ibrahimović, koji je pre toga propustio nekoliko solidnih prilika.

U polufinalu Milan će igrati protiv Juventusa.