Mihina Bolonja srušila Romu

Serie A 7. feb 202022:35 > 22:39
Maurizio Lagana/Getty Images

Bolonja je u prvom meču 23. kola Serije A slavila na gostovanju Romi rezultatom 3:2. Siniša Mihajlović upisao je 100. trenersku pobedu u Seriji A.

Siniša Mihajlović slavio je sa svojom Bolonjom na gostovanju Romi rezultatom 3:2. Nakon treće vezane pobede Bolonja se popela na šesto mesto na tabeli sa 33 boda, šest manje od Rome. Siniši Mihajloviću ovo je bila 100. trenerska pobeda u Seriji A.

Rikardo Orsolini doneo je prednost Bolonji u 16. minutu, ali je već u 22. bilo izjednačeno nakon autogola Stefana Densvila.

Densvil se iskupio asistencijom u 26. minutu kada je Musa Baraou ponovo vratio Bolonju u vođstvo.

Barou je bio strelac i trećeg gola za goste. Igrao se 51. minut.

Henrik Mhitarijan je vratio nadu Romi u 72. minutu, ali je osam minuta kasnije Kristante dobio direktan crveni karton i dodatno olakšao Bolonji da sačuva pobedu na Olimpiku. Samo minut pre Edin Džeko imao je odličnu priliku da pogodi za izjednačenje, ali je golman Bolonje bio na visini zadatka.

U ekipi Rome Aleksandar Kolarov i Edin Džeko odigrali su ceo meč, a Nikola Kalinić je u igru ušao u 79. minutu.