Getty Images/Valerio Pennicino

13.02.2020 | 22.31 > 22:43

CI: VAR i Ronaldo spasli Juve na San Siru

U prvom meču polufinala Kupa Italije Milan i Juventus odigrali su nerešeno 1:1, a remi gostima doneo je Kristijano Ronaldo u 90. minutu iz penala.

Cristiano Ronaldo

Marco Luzzani/Getty Images

Čitav meč pao je u senku detalja u samoj završnici utakmice. Pokušaj Ronalda rukom je zaustavio Kalabrija okrenut leđima. U prvi mah sudija Valeri nije ništa svirao, ali je posle signalizacije iz VAR sobe pregledao snimak i preinačio odluku. Kristijano Ronaldo je iskoristio penal i na kraju doneo pozitivan rezultat Staroj dami pred revanš u Torinu.

Pre toga Milan je bio bolji rival. Kao plod takve igre konačno je došla nagrada u vidu gola. U 61. minutu odlično je centrirao Samu Kastiljeho, lopta je preskočila Zlatana Ibrahimovića, ali ne i Anta Rebića, koji je izuzetnim udarcem savladao Đanluiđija Bufona, koji je imao nekoliko odličnih intervencija pre toga šuta.

Možda i odlučujući momenat dogodio se u 71. minutu kada je Teo Ernandes dobio drugi žuti karton posle sudara sa Dibalom i morao je da napusti igru. Juventus je tada pritisao i konačno u 90. minutu došao do gola i izbegao je poraz. Time je nastavio pozitivnu tradiciju, jer u ovom veku nije poražen na San Siru u Kupu Italije od Milana.

Revanš u Torinu na programu je 4. marta.