15.02.2020 | 19.53

Dva crvena i penal: Đenova okončala seriju Bolonje

Ekipa Đenove slavila je u gostima Bolonji sa 2:0 u meču 24. kola italijanske Serije A.

Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Đenova je zabeležila drugi trijumf zaredom. Ujedno je prekinula serija ekipe Siniše Mihajlovića od tri pobede.

Adama Sumaoro je doneo prednost gostima u 28. minutu.

Tu su kola samo krenula nizbrdo za domaće. Ubro je Jerdi Shuten dobio naređenje da napusti teren, pošto mu je sudija posle konsultacije VAR pokazao direktan crveni karton.

Do kraja prvog dela utakmice Đenova je duplirala prednost. Precizan u 41. minutu bio je Antonio Sanabrija.

U drugom poluvremenu fudbaleri Bolonje su pokušali sve da dođu do gola. Imali su više vremena loptu u nogama, stvarali su šanse, ali promene rezultata nije bilo.

U završnici meča Densvel je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, za šta je dobio drugi žuti karton, pa su domaći meč završili sa devetoricom igrača.

Konačni rezultat u poslednjem minutu postavio je Krišito sa bele tačke.

Bolonja je ostala sedma, sa bodom i utakmicom više od Kaljarija, Parme i Milana. Đenova je 18. sa bodom manje od Sampdorije, koja je prva izvan opasne zone.