Getty Images/Gabriele Maltinti

16.02.2020 | 16.48 > 16:52

Dva gola Vlahovića za petardu Fiorentine, Juve siguran

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je dva gola u novoj pobedi Fiorentine. Juventus slavio protiv Breše, Parma protiv Sasuola.

Dušan Vlahović

Getty Image/Gabriele Maltinti

Fiorentina je slavila na gostovanju Sampdoriji u okviru 24. kola Serije A i upisala ubedljivu pobedu - 5:1.

Fiorentina je poveola nakon osam minuta igre autogolom Torsbija, a deset minuta kasnije sa bele tačke je Dušan Vlahović povisio na 2:0.

Od 39. minuta Sampdorija je igrala sa desetoricom na terenu jer je drugi žuti karton dobio Nikola Muru, a ovoga puta penal je u gol pretvorio Federiko Kijeza.

Do kraja poluvremena snage su na terenu izjednačene jer je u 45. minutu drugi žuti karon dobio Milan Badelj.

U 57. minutu Dušan Vlahović je postigao novi gol i povisio na 4:0. Odlično je srpski fudbaler pratio akciju svog tima i odlično reagovao na odbijenu loptu i izbilza je poslao u mrežu.

Fiorentina je do 5:0 došla u 78. minutu novim golom Kijeze.

Počasni gol za domaće postigalo je Manolo Gabijadini u prvom minutu nadoknade.

Juventus je na svom terenu slavio protiv Breše 2:0.

Gosti su od 37. minuta imali igrača manje nakon što je u razmaku od samo četiri minuta dva žuta kartona dobio Florijan Aje.

Prvi gol za Juventus postigao je Paulo Dibala u 38. minutu, a konačan rezultat postavljen je golom Huana Kvadrada u 75. minutu.

Parma je golom Žervinja slavila na gostovanju Sasuolu, dok u prvom meču dana u kome su se sastali Udineze i Verona nije bilo golova.