Getty Images/Gabriele Maltinti

16.02.2020 | 22.34 > 22:38

Sergej doneo Laciju pobedu i drugo mesto

Fudbaleri Lacija slavili su u derbiju i poslednjem meču 24. kola Serije A protiv Intera rezultatom 2:1. Heroj tima iz Rima bio je Sergej Milinković-Savić.

Sergej Milinković savić

Marco Rosi/Getty Images

Poveo je Inter u 44. minutu prvim golom koji je u dresu novog kluba postigao Ešli Jang.

Lacio je do izjednačenja došao u 50. minutu kada je siguran sa bele tačke bio Ćiro Imobile. Penalu je prethodio faul Stefana de Vrija, pa Đanluka Roki i nije mnogo razmišljao pre nego što je domaćinu dosudio penal.

Za pogođenu prečku sa početka meča na najbolji način se iskupio reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić koji je doneo Laciju pobedu golom u 69. minutu. Najbolje se Srbin snašao u velikoj gužvi koja se desila u šesnaestercu Intera i poslao loptu u mrežu.

Igrao se 79. minut kada je Lautaro Martinez postigao gol, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kome se našao Argentinac.

Lacio je ovom pobedom došao na drugo mesto na tabeli sa 56 bodova, samo jednim manje od Juventusa. Inter je pao na treće mesto gde ima 54 boda.

Imobile je u poslednjih desetak minuta meča imao dve prilike da reši ovaj meč, ali je prvi put bio neprecizan, a drugi put je odlično odbranio Padeli.

U narednom kolu Lacio će u goste Đenovi dok Inter dočekuje Sampdoriju.