22.02.2020 | 20.01 > 20:03

Juventus nastavio agoniju SPAL, Ronaldo u centru pažnje

Juventus FC

Fudbaleri Juventusa savladali su SPAL rezultatom 2:1 na gostovanju u okviru 25. kola Serije A.

Cristiano Ronaldo

Pier Marco Tacca/Getty Images

‚Stara dama‘ je do trijumfa došla golovima Kristijana Ronalda i Arona Ramzija, dok je Andrea Petanja iz penala ublažio poraz domaćina na stadionu „Paolo Maca“.

Utakmicu je obeležio Ronaldu, kojem je to bio 1.000. profesionalni meč u karijeri, a na njemu je 11. put u nizu u Seriji A bio strelac, čime je izjednačio rekord koji je prethodno postavio Gabrijel Batistuta.

Juventus je od samog početka utakmice krenuo agresivno, Ronaldo je već u petom minutu zatresao mrežu rivala, ali je gol poništen zbog ofsajda pošto je sudija konsultovao VAR. Usledile su šanse Paula Dibale na jednoj i Tijaga Čoneka na drugoj strani, da bi se Portugalac u 39. minutu konačno upisao u strelce i tako se izjednačio sa Batistutom.

Torinski klub je u drugom poluvremenu nastavio sa napadima, najbolje šanse imali su Huan Kvadrado i Ramzi, koji je samo dva minuta pošto je šutirao pored stative postigao gol. Velšanin je matirao golmana SPAL posle asistencije Dibale, da bi u 66. minutu sudija na drugoj strani pokazao na belu tačku, posle konsultacije VAR, iako zbog kvara monitora nije mogao da pregleda spornu situaciju, a Petanja je uneo neizvesnost u utakmicu. Međutim, do kraja meča samo je Ronaldo promašio odličnu šansu iz slobodnog udarca, pošto je pogodio prečku, a rezultat je ostao nepromenjen.

Bosanskohercegovački fudbaler Ervin Zukanović odigrao je svih 90 minuta i zaradio javnu opomenu u domaćem timu u finišu prvog poluvremena.

Juventus na čelu tabele sada ima 60 bodova, četiri više od Lacija, a šest od Intera, koji imaju po utakmicu manje. SPAL je prikovan za začelje, posle petog poraza u nizu, pošto je ostao na 15 bodova.