Violi bod protiv Milana, debi Begovića, gol Rebića

Serie A 22. feb 202022:35 > 22:41
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

U poslednjem subotnjem meču 25. kola Serije A, Fiorentina i Milan odigrali su nerešeno, 1:1.

Fiorentina i Milan odigrali su nerešeno 1:1 u subotu, u okviru 25. kola.

Milan je vodio od 56. minuta golom koji je postigao Ante Rebić, imali su i igrača više od 62. minuta, ali je Fiorentina u 84. minutu, sa bele tačke došla do izjednačenja i boda. Strelac je bio Erik Pulgar, a penalu je prethodio faul Alesija Romanjolija. Sudija Đanpaolo Kalvareze nije imao nedoumicu šta treba da uradi.

U 52. minutu meča, prvi golman Milana Đanluiđu Donaruma doživeo je povredu, pa je priliku da debituje dobio Asmir Begović.

Fiorentina je od 62. minuta bila sa igračem manje jer je direktan crveni kartondobio Enrike Dalber nakon što je sudija pogledao snimak.

Po jednu dobru priliku imala su dva tima u 16. i 17. minutu. Prva je pripretila Fiorentina, ali je neprecizan bio Đenato Kastrovali, minut kasnije šut je bezuspešno oprobao i Rebić.

Mreža domaćih prvi put se zatresla u 34. minutu kada je, nakon odličnog solo prodora Zlatan Ibrahimović postigao gol, ali je VAR presudio da je bio u ofsajdu.

Pogodio je u 71. minutu i Samu Kastiljeho, ali je i on, kao i Ibrahimović, bio u nedozvoljenoj poziciji.

Šansu da Fiorentini donese izjednačenje imao je Dušan Vlahović u 73. minutu, ali je nakon njegovog šuta lopta otišla desno pored gola.

Ako je propustio priliku da postane miljenik navijača odbranom penala, Asmir Begović je ovacije sa tribina dobio u drugom minutu nadoknade kada je spasao svoj tim poraza osličnom odbranom nakon šuta Martina Kaseresa.

Milan nakon ovog meča, na sedmom mestu na tabeli ima 36 bodova, Fiorentina je na 13. mestu sa 29 bodova.