Roma prekinula crni niz, strelac i Kolarov

Serie A 23. feb 202019:50 > 19:53
Paolo Bruno Getty Images Sport

Fudbaleri Rome u 25. kolu Serije A pobedili su Leće na Olimpijskom stadionu rezultatom 4:0 i tako prekinuli seriju od tri poraza.

Vučica je peta sa 42 boda, dok je Leće prekinuo niz od tri trijumfa i sa 25 bodova 16. je na tabeli sa tri boda više od Đenove koja je u zoni ispadanja.

Domaći tim poveo je u 13. minutu nakon što je Mhitarjan sjajno asistirao Underu posle greške poslednje linije protivničkog tima. U 37. minutu Mhitarjan se upisao u strelce na dodavanje Džeke.

U nastavku utakmice Džeko je u 69. minutu iz neposredne blizine po treći put savladao golmana Lećea, da bi konačan rezultat postavio Aleksandar Kolarov deset minuta pre kraja meča. Srpski reprezentativac je u punom trku dobio loptu po levoj strani i preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju.

Kapitenu reprezentacije Srbije to je bio šesti pogodak u sezoni.

Zbog straha od širenja korona virusa u nedelju su u Seriji A otkazane četiri utakmice.