David Ramos, Getty Images

01.03.2020 | 19.53 > 19:55

Kolarov pogodio iz slobodnog udarca, dva gola Kalinića

Fudebaleri Rome pobedili su Kaljari na Saradiniji u uzbudljivoj utakmici 26. kola Serije A rezultatom 4:3.

Aleksandar Kolarov

Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Gosti iz Rima su posle tri uzastopna poraza upisali drugi vezani trijumf i sa 45 bodova peti su na tabeli sa tri boda manje i utakmicom više od Atalante, dok je Kaljari već deset utakmica bez pobede (šest poraza i četiri remija).

Kaljari je poveo u 28. minutu spektakularnim golom Žoao Pedra, ali je već u sledećem napadu udarcem glavom izjednačio hrvatski internacionalac Nikola Kalinić. Iskusni napadač je u 41. minutu ponovo bio strelac iz neposredne blizine, a asistirao mu je Henrik Mhitarjan.

Dva gola prednosti Vučici u 64. minutu doneo je Džastin Klajvert koji je izašao oči u oči sa golmanom Kaljarija i rutinski ga savladao za 1:3. Nadu domaćima vratio je Pereiro u 75. minutu, a 81. u strelce se upisao Aleksandar Kolarov.

Srpski reprezentativac je iskosa sa desne strane izveo slobodan udarac, lopta je prošla pored nekoliko igrača oba tima i završila u mreži Kaljarija. Kolarovu je to bio sedmi pogodak u Seriji A ove sezone.

Konačan rezultat u 89. minutu postavio je svojim drugim pogotkom Pedro, koji nije iskorstio penal, ali se lopta odbila do njega i iz drugog pokušaja bio je sigurniji.