Getty Images/Stuart Franklin

09.03.2020 | 20.25

Kaputo predvodio Sasuolo, pa poručio: Sve će biti dobro

US Sassuolo

Fudbaleri Sasuola savladali su sa 3:0 ekipu Breše u meču 26. kola italijanske Serije A.

Sassuolo

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Sasuolo je na svom terenu došao do devete pobede u sezoni, treće u poslednja četiri meča. I ovaj meč se zbog epidemije koronavirusa igrao pred praznim tribinama.

Dominirali su domaći u svim segmentima igre, imali su više vremena loptu u posedu, a ka golu rivala uputili su dvostruko više udaraca (13-6).

A u prvom poluvremenu je Breša imala nekoliko šansi, ali ih nije iskoristio Baloteli. U 45. minutu je Sasuolo poveo, zahvaljujući golu Frančeska Kaputa.

Prilikom proslave prvog gola on je poslao poruku navijačima - Sve će biti u redu, ostanite kod kuće.

U drugom delu je znatno bolje igrao domaćin. U 61. prednost domaćeg tima je udvostručena, pošto je ponovo precizan bio Kaputo. Konačni rezultat postavio je Žeremi Boga u 75. minutu.

Sasuolo je trenutno 11. na tabeli, dok je Breša na začelju.