Kaljari i dalje sanja Evropu

Serie A 27. jun 202021:38 > 21:42
Enrico Locci, Getty Images Sport

Fudbaleri Kaljarija pobedom protiv Torina 4:2 u 28. kolu Serije A zadržali su šanse da se domognu mesta koje sledeće sezone vode u neko od evropskih takmičenja.

Ekipa sa Sardinije je upisala drugi uzastopni trijumf i sa 38 bodova na sredini je tabele, sa četiri boda manje od šestoplasiranog Napolija, dok je Torino 14. sa 31 bodom.

Kaljari je već u 17. minutu vodio sa 2:0 golovima Nandeza i Simeonea, Najngolan je preciznim udarcem sa 20-tak metara doneo tri pogotka viška svom timu, ali su se gosti preko Bremera i Belotija brzo vratili u meč, a do kraja je bilo još četvrt časa.

Ipak, Žoao Pedro je u 68. minutu iz penala otklonio sve dileme. Do kraja utakmice trener domaćih Valter Zenga je zaradio crveni karton i u 82. minutu je morao u svlačionicu.

Srpski reprezentativac Saša Lukić je od 74. minuta bio u sastavu Torina.