Getty Images/Stuart Franklin

28.06.2020 | 19.14 > 19:16

Milanu derbi kola, Roma sve dalje od LŠ

Fudbaleri Milana pobedili su Romu na svom terenu u derbiju 28. kola Serije A rezultatom 2:0.

Ante Rebic

Getty Images/Marco Luzzani

Rosoneri su do trijumfa nad Vučicom stigli golovima u poslednjih petnaestak minuta meča pred praznim tribinama San Sira.

Najpre je Hrvat Ante Rebić u 76. iskoristio odbitak i sa pet metara zakucao loptu u mrežu, da bi potvrda slavlja stigla u 89. kad je Hakan Čalhanolu bio precizan iz penala.

Ekipa Stefana Piolija sasvim zasluženo je upisala tri boda, pošto je praktično sve vreme bila bolji rival od Rimljana, koji su samo jednom zapretili preko Edina Džeka u prvom poluvremenu.

Pobeda domaćih lako je mogla da bude i ubedljivija, ali su Bonaventura, Čalhanolu, Paketa i Kesi propuštali izgledne prilike.

Aleksandar Kolarov nije bio u postavi gostiju i duel je odgledao sa klupe.

Milan je trijumfom došao do 42 boda i zauzima sedmo mesto na tabeli.

Roma ostaje peta sa 48 i ima sve manje šanse da se plasira u Ligu šampiona. Atalanta na četvrtoj poziciji ima šest bodova više i utakmicu manje od tima Paula Fonseke.