Getty Images/Stuart Franklin

30.06.2020 | 23.39

Spektakularan gol Koste, Juventus siguran (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa u 29. kolu italijanskog šampionata u gostima su pobedili Đenovu rezultatom 3:1.

Kristijano Ronaldo, Juventus

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Crno-beli su devet kola pre kraja zadržali četiri boda više od drugoplasiranog Lacija, koji je danas posle preokreta u gostima savladao Torino sa 2:1.

Stara dama je, očekivano, bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, napadala je, ali nije bilo mnogo ozbiljnih prilika za gol. Prednjačio je Kristijano Ronaldo, međutim, promene rezultata nije bilo.

Ipak, kvalitet je presudio u samo nekoliko minuta. Argentinac Paulo Dibala je u 50. minutu posle solo akcije doneo prednost gostima iz Torina, a ubrzo se u strelce upisao i Ronaldo.

Portugalac je dobio loptu od Miralema Pjanića skoro na polovini igrališta, krenuo je sam ka golu Đenove, a onda sa skoro 25 metara snažnim udarcem savladao Matiju Perina.

Najbolji potez meča ipak je izveo Daglas Kosta, koji je u 73. minutu spektakularnim pogotkom povisio na 3:0.

Koliko su gosti bili dominantni potvrđuje i podatak da Đenova do 77. minuta nije imala nijedan šut ka protivničkom golu. Prvi šut i odmah utešan pogodak Pinamontija posle slabe reakcije kompletne defanzivne linije gostiju.