David Ramos, Getty Images

01.07.2020 | 23.39 > 23:47

Milan u 90+4 autogolom do boda! Asistencija Đuričića

Fudbaleri Spala i Milana u 29. kolu Serije A odigrali su nerešeno 2:2, iako je domaći tim posle pola časa imao dva gola prednosti.

Fudbaleri Spala

Chris Ricco/Getty Images

Spal je poveo u 13. minutu pogotkom Matije Valotija koji se najbolje snašao u velikoj gužvi ispred gola Roso-nera. Prednost domaćih duplirao je 38-godišnji Serđo Flokari predivnim pogotkom sa velike udaljenosti.

Milan je u 37. minutu smanjio minus, ali je posle asistencije VAR pogodak Hakana Čahanoglua poništen zbog ofsajda.

Direktran crveni karton u 43. minutu dobio je Marko D'Alesandro zbog neopreznog starta, ali sve do 79. minuta nije bilo promene rezultata. U međuvremenu u igru je ušao oporavljeni Zlatan Ibrahimović, a prednost domaćih smanjio je Rafael Leao.

Roso-neri su opsedali gol Spala, a do boda du stigli u četvrom minutu nadoknade autogolom Frančeska Vikarija.

Spal je u zoni ispadanja sa sedam  bodova manje od Đenove koja je u sigurnoj zoni, dok je Milan sedmi sa 43 boda.

Sasuolo je ubedljivi pobedio Firentinu u Firenci sa 3:0. Francuz Defrel je bio strelac prva dva pogotka, a kod drugog mu je odlično asistirao Filip Đuričić.

Treći gol za goste delo je Muldura i to posle velike greške defanzivne linije Ljubičastih. Jedini pogodak za Fiorentinu u finišu utakmice postigao je Patrik Kutrone.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za domaći tim.

Sasuolo je 12. sa 37 bodova, a Fiorentina poziciju niže sa 31 bodom.

Verona je na svom terenu bila bolja od Parme sa 3:2. Gosti su poveli preko Kuluševskog u 14. minutu, Di Karminje je izjednačio iz penala u nadoknadi prvog poluvremena, a Zakanji doneo preokret u 54. minutu. Galjiolo je poravnao na 2:2 u 64. minutu, a tri boda Veroni obezbedio je Pesina u 81. minutu.

Darko Lazović je na poluvremenu dobio šansu u domaćoj ekipi koja je na osmoj poziciji sa 42 boda.

Sampdorija je u borbi za opstanak zabeležila važan trijumf na gostovanju Lećeu - 2:1. Dvostruki strelac za ekipu iz Đenove sa penala bio je Ramirez u 40. i 75. minutu, a Mankosu je pogodio za domaće takođe sa bele tačke.

Sampdorija je četiri boda iznad zone ispadanja, a Leće prvi ispod crte sa 25 bodova.