Pašalić i Gosens za nevolje Napolija, kiks Rome

Serie A 2. jul 202021:29 > 23:35
Getty Images/Emilio Andreoli

Fudbaleri Atalante savladali su Napoli sa 2:0 u 29. kolu italijanske Serije A i približili su se trećeplasiranom Interu na četiri boda zaostatka.

Povezano

Tim iz Bergama siguran je na poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ali su Napolitanci porazom sebi zakomplikovali borbu za Ligu Evrope – na šestom su mestu sa 45 bodova, dva više od Milana i tri od Verone.

Stvorio je Napoli nekoliko šansi, ali nije ih koristio, za razliku od domaćih koji su sve prelomili početkom drugog poluvremena. Prvo je u 47. minutu Mario Pašalić glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Gomesa, da bi u 56. minutu Toloi uposlio Gosensa, utisak je nehotice, ali završilo se savršeno jer je Gosens pogodio mrežu.

U sledećem kolu 5. jula Atalanta gostuje Kaljariju, dok Napoli istog dana dočekuje Romu.

A u drugom meču dana Udineze je u gostima iznenadio Romu – 2:0. Time su Zebre napravile ogroman korak ka opstanku, sada imaju 31 bod na 14. poziciji na tabeli, šest više od Lećea, prvog tima ispod crte.

Sa druge strane, Roma je propustila šansu da dodatno umakne Napoliju, i dalje je na petoj poziciji i ima tri boda više od Napolitanaca.

Prvi gol postigao je Lazanja u 12. minutu – De Paul je probao da uhvati volej, očajno je zahvatio loptu, a zapravo je to ispala fantastična asistencija za Lazanju i vodeći gol gostiju.

U 30. minutu desio se važan momenat kada je Perota dobio direktni crveni karton jer je nagazio protivnika, a u 78. minutu Udineze je duplirao prednost – De Paul je sada hotimično bio asistent, lepo je odložio loptu nazad za Nestorovskog koji je zabio loptu u gol.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za domaće.