Miha pokorio Meacu, osramoćeni Inter i Konte

Serie A 5. jul 202019:04 > 19:15
Marco Luzzani/Getty Images

U meču 30. kola Serije A Bolonja Siniše Mihajlovića kao gost savladala je Inter posle preokreta 2:1.

Ovo je i lična satisfakcija Siniše Mihajlovića, koji je bio pomoćnik Robertu Manćiniju u Interu, a potom bio sa njim otpušten kada je došao Žoze Murinjo. Od tada je prošlo 12 godina i srpski trener je izgradio respektabilno ime u trenerskom svetu na Apeninima. Bolonja je i na Meaci pokazala da je ozbiljan tim, što je velika zasluga upravo Mihajlovića.

Interu je sve išlo od ruke u prvoj fazi meča. Došao je do vođstva u 22. minutu. Lautaro Martines je posle centaršuta Ešlija Janga pogodio stativu, ali je na odbijenu loptu natrčao Romelu Lukaku i smestio je u praznu mrežu. Stvari su po domaćina bile još bolje od 57. minuta, kada je Sorijano dobio krajnje kontroverzan crveni karton, a Bolonja ostala sa igračem manje. Pet minuta kasnije ekipa Antonija Kontea imala je priliku da protivniku zada odlučujući udarac, pošto je dosuđen penal za neroazure. Ali udarac Lautara Martinesa odbranio je Skupski i to je bio uvod u potpuni preokret.

U 74. minutu Juvara je preciznim udarcem iz daljine doneo izjednačenje. Inter je i dalje imao igrača više, ali sve do 77. minuta, kada je Bastoni dobio drugi žuti karton zbog pogibeljnog starta. Samo tri minuta kasnije pukla je kontra gostiju, koju je realizovao Barou i doneo potpuni preokret. Na taj način Bolonja je odnela sva tri boda.

Ovom pobedom Bolonja je skočila na deveto mesto sa 41 bodom, iako još teoretski nije obezbedila opstanak, sada je na samo pet bodova od plasmana u Ligu Evrope. Inter je ostao treći sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Lacija, 11 manje od lidera Juventusa, a 16 više od pete Rome.