Insinje spektakularnim golom presudio Romi

Serie A 5. jul 202023:45 > 23:48
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Napolija pobedili su Romu u derbiju 30. kola italijanskog šampionata rezultatom 2:1.

Ekipa Đenara Gatuza je upisala 14. trijumf u prvenstvu i sa 48 bodova na deobi petog mesta izjednačila sa večerašnjim rivalom koji je zabeležio treći uzastopni neuspeh.

U prvom poluvrmenu nije bilo golova, a Napoli je poveo u 55. minutu pogotkom Hosea Kaljehona na odličnu asistenciju Marija Ruija.

Samo pet minuta kasnije izjednačio je Henrik Mhitarjan udarcem sa 20-tak metara, a tri boda Napolitancima obezbedio je Lorenco Insinje fenomenalnim golom u 82. minutu.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović od 63. minuta bio je u poslednjoj liniji domaćeg tima, dok je bek Rome Aleksandar Kolarov meč presedeo na klupi za rezerve.

Napoli u sledećem kolu gostuje Đenovi, a Vučica dočekuje Parmu.