David Ramos, Getty Images

07.07.2020 | 21.24 > 21:36

Otpisani Leće otpisao Lacio iz borbe za titulu

Fudbaleri Lećea prekinuli su niz od šest poraza i u 31. kolu Serije A na svom terenu savladali su Lacio rezultatom 2:1.

Leće, Lacio, Lecce, Lazio

Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Gosti iz Rima su drugim uzastopnim neuspehom verovatno izgubili sve šanse da se sa Juventusom bore za titulu, dok je Leće iznad zone ispadanja sa bodom više od Đenove, koja ima meč manje.

'Stara dama' večeras u Derbiju Italije gostuje na San Siru i ukoliko pobedi Milan, sedam kola pre kraja prvenstva imaće čak deset bodova više od tima Simonea Inzagija.

Lacio je poveo u 5. minutu golom Saiseda koji je iskoristio grešku čuvara mreže protivničkog tima Gabrijela. Leće je izjednačio preko Babakara u 30. minutu, a Mankosu u nadoknadi prvog poluvremena nije realizovao jedanaesterac za potpuni preokret. Šutirao je preko gola.

Ipak, Lusioni je tek što je počelo drugo poluvreme glavom sa sedam metara matirao Strakošu i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić zamenjen je na poluvremenu, a gosti su utakmicu završili sa igračem manje zbog isključenja Partika u nadoknadi koji je ugzirao za ruku jednog igrača domaće ekipe.

Lacio u sledećem kolu dočekuje Sasuolo, dok Leće gostuje Kaljariju.