Getty Images/Gabriele Maltinti

09.07.2020 | 23.44 > 23:58

Golčina Lazovića, Verona izvukla remi protiv Intera

Inter Milan

U poslednjem meču 31. kola Serije A Verona i Inter odigrali su nerešeno 2:2, a meč je obeležio sjajan pogodak reprezentativca Srbije Darka Lazovića.

Darko Lazović

Marco Luzzani/Getty Images

Već u drugom minutu fenomenalan pogodak postigao je Lazović. Odlično je prošao po levoj strani, promešao je Kandrevu, a potom iz mrtvog ugla savladao Handanovića. To je bio jedini pogodak u prvom delu, a već u 49. Kandreva se iskupljuje za grešku u drugom i postiže pogodak za 1:1. Samo šest minuta kasnije potpuni preokret Intera, pošto je autogol postigao Dimarko, na centaršut ponovo Kandreve. Ipak, Verona je uspela da sačuva makar bod golom Velosa u 86. minutu.

Ovim bodom Verona je ostala deveta sa 43 boda, šest manje od Milana, koji zauzima poslednje mesto koje vodi u Evropu. Inter je pao na četvrto mesto i ima 65 bodova, jedan manje od Atalante i tri manje od Lacija, ali je siguran od onih koji ga prate, pošto Roma i Napoli imaju po 51 bod.