Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

12.07.2020 | 23.30 > 23:44

Milan nastavio seriju i osvojio bod u Napulju

Fudbaleri Napolija i Milana u derbiju 32. kola italijanskog prvenstva odigrali su nerešeno na San Paolo stadionu - 2:2.

Hose Kaljehon

Domaći tim je ostao na šestoj poziciji sa dva boda više od Roso-nera, koji su u seriji od šest mečeva bez poraza (četiri trijumfa i dva remija).

Milan je poveo u 20. minuti pogotkom Tea Ernandeza posle sjajne asistencije Anta Rebića, a na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom jer je Đovani Di Lorenco u 34. minutu, iz neposredne blizine, savladao Đanluiđija Donarumu.

Napoli je u 60. minutu poveo pogotkom Drisa Mertensa, kome posle dodavanja Hosea Kaljehona nije bilo teško da po drugi put savlada reprezentativnog čuvara mreže Milaneza.

Ipak, Roso-neri su se u Milano vratili sa bodom. Frank Kesi je u 73. minutu realizovao jedanaesterac koji je skrivio Nikola Maksimović.

Do kraja meča vredno pažnje je i isključenje veznjaka Milana Aleksisa Salemakersa u 88. minutu.

Maksimović je odigrao ceo meč za Napoli, dok je internacionalac iz Bosne i Hercegovine Rade Krunić u gostujućem timu u finišu zamenio Rebića.

Napoli u sledećem kolu gostuje Bolonji, a Milan na San Siru igra sa Parmom.