Valerio Pennicino/Getty Images

13.07.2020 | 23.35

Handanović častio Torino... Iz 2 u 1 u Milanu

Fudbaleri Intera pobedili su Torino u poslednjem meču 32. kola Serije A rezultatom 3:1 i na drugoj poziciji sa 68 bodova izjednačili se sa Lacijom.

Inter, LAutaro Martines, Aleksis Sančes

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Nero-azuri su posle poraza i remija u protekle dve utakmice, upisali 20. trijumf u sezoni i zahvaljujući seriji od tri poraza ekipe iz Rima izbili na drugo mesto.

Torino je šest kola pre kraja ostao na 16. poziciji sa pet bodova više od Lećea koji je u zoni ispadanja.

Gosti su poveli na Đuzepe Meaca stadionu u 17. minutu golom Andree Belotija kome je prethodila velika greška Samira Handanovića.

Jarčevi su na poluvremenu imali minimalnu prednost, ali je Inter od 48. do 61. minuta postigao tri pogotka i prelomio meč.

Iskusni Englez Ešli Jang je izjednačio posle asistencije Lautara Martinesa, Dijego Godin je preokrenuo rezultat, a konačnih 3:1 postavio je Lautaro nakon druge asistencije Aleksisa Sančesa.

Srpski reprezentativac Saša Lukić bio je na terenu od 64. minuta.

Nero-azuri u sledećem koli gostuju Spalu, a Torino na svom terenu igra sa Đenovom.