Getty Images/Stuart Franklin

14.07.2020 | 23.32 > 23:35

Nemilosrdna Boginja: Šest golova, uz het-trik Pašalića

Fudbaleri Atalante pobedili su Brešu na svom terenu u 33. kolu Serije A ubedljivim rezultatom 6:2.

Mario Pašalić

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Boginja provincije za pola sata igre rešila je pitanje pobednika, stekavši ogromnu prednost od 4:1, ali u nastavku nije spuštala gas i postigla je još dva pogotka.

Duelom u Bergamu dominirao je hrvatski vezista Mario Pašalić, strelac het-trika.

Pašalić je otvorio goleadu već u drugom minutu, da bi u osmom Toregrosa poravnao rezultat.

Primljen pogodak kao da je razljutio ekipu Đan Pjera Gasperinija, pa su vrlo brzo, u razmaku od svega pet minuta, bila viđena tri gola u mreži gostiju.

De Ron je pogodio u 25, Malinovski u 28. i Zapata u 30. minutu.

Nije tu bio kraj mukama za Brešu, pošto je Pašalić kompletirao het-trik pogocima u 55. i 58. minutu.

Konačan rezultat postavio je Spalek u 83.

Atalanta je četvta na tabeli sa 67 bodova. Breša je 19. sa 21.