Sve bolji Milan iz 2 u 1, Miha uzeo bod Napoliju

Fudbaleri Milana i Sampdorije ostvarili su pobede u prvim mečevima 33. kola Serije A odigranim u sredu, dok su Bolonja i Napoli podelili bodove.

Milan

Claudio Villa, Getty Images Sport

Roso-neri su nastavili sjajnu seriju rezultata i od restarta sezone ostvarili su peti trijumf uz dva remija u šampionatu i sa 53 boda na poziciji broj šest izjednačili su se sa Napolijem.

Parma je povela na San Siru u 44. minutu golom Slovenca Kurtića, ali je Milan za svega četiri minuta preokrenuo rezultat.

Kesi je izjednačio, a u 59. minutu Romanjoli je doneo prednost Milanezima. Kod oba pogotka asistent je bio Čahanoglu, koji je odličnu partiju krunisao pogotkom u 77. minutu.

Bolonja je protiv Napolija upisala drugi uzastopni remi - 1:1. Ekipa Đenara Gatuza je povela u 7. minutu golom Manolasa, a bod domaćem timu obezbedio je Berou u 80. minutu iz jedinog šuta domaćih u okvir gola.

Ekipa Siniše Mihajlovića je deseta sa 43 boda.

Sampdorija je u duelu sa Kaljarijem zabeležila četvrti trijumf u poslednjih pet duela u ligi - 3:0.

Strelci za tim iz Đenove bili su Gabijadini u 8. i Bonacoli u 40. i 53. minutu.

Sampdorija je 13. sa 38 bodova, dok je Kaljari dve pozicije više sa 41 bodom.