Alessandro Sabattini/Getty Images

15.07.2020 | 23.40

Remi Sasuola protiv Juventusa, Đuričić strelac

Nastavlja Juventus sa problematičnim igrama. Ovog puta u meču 33. kola Serija A na gostovanju Sasuolu iako je vodio 2:0 jedva je spasao i remi i odigrao 3:3.

Filip Đuričić

Marco Luzzani/Getty Images

Posle samo 12 minuta Juventus je vodio 2:0, golovima Danila u petom i Iguaina u 12. minutu. U oba navrata asistent je bio Pjanić. Već tada je izgledalo da će Stara dama upisati rutinski tri boda i dodatno se približiti Skudetu. Međutim, nadu domaćina vratio je Filip Đuričić u 29. minutu, pošto je iz prve odlično reagovao na ostavljenu loptu Kaputa i zakucao loptu u mrežu gostiju.

Berardi u 51. minutu donosi izjednačenje, a potpuno pomračenje Stare dame usledilo je samo tri minuta kasnije, kada je ovog puta Kaputo bio strelac. Ipak, Juventus je spasio bod golom Aleksa Sandra u 64. minutu. I pored gubitka dva boda Juventus ima sigurnu razliku na prvom mestu. Na svom kontu ima 77 bodova, sedam više od Atalante, dok je Lacio novim remijem bez golova u Udinama ostao treći sa 69 bodova.

Roma je bila sigurna protiv Verone u prvom poluvremenu, koje je golovima Vertua iz penala u 10. i Džeka u trećem minutu nadoknade dobila 2:0. Međutim, već na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu Pesina smanjuje na 2:1 i do kraja je Vučica strepela za tri boda, koja je ipak osvojila i sačuvala petu poziciju sa 54 boda, četiri više od Napolija i Milana.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je Fiorentina u gostima protiv Lećea. Kijeza je postigao vodeči gol u šestom minutu. U 11. Viola je imala sjajnu priliku da duplira prednost, ali je Pulgar promašio penal. Ipak, gosti su bili na visini zadatka u finišu poluvremena, pa su Gezai u 38. i Kutrone u 40. minutu doneli lepih 3:0. Konačnih 1:3 postavio je u 88. minutu Šahov. Fiorentina sada 10 bodova više od Leće, koji je prvi u zoni ispadanja, sa bodom manje od Đenove.